Day 2 West Corks, MTU on Sunday 27th.

Results from Day 2 West Corks Held in MTU on Sunday 27th.

GIRLS U9 60m
1. Maya O’Flynn Skibbereen AC
2. Alannah Maddock Bantry AC
3. Ella Keating West Muskerry AC
3. Claire O’Brien Bandon AC

300m
RACE 1
1. Maya O’Flynn Skibbereen AC
2. Ella Keating West Muskerry AC
3. Alannah Maddock Bantry AC

RACE 2
1. Eabha Walsh Bandon AC
2. Kate Casey Bandon AC
3. Ciara O’Sullivan Bantry AC

Turbo Javelin
1. Maya O’Flynn Skibbereen AC
2. Chole Dempsey West Muskerry AC
3. Alexis O’Regan Skibbereen AC

Long Jump
1. Kate Casey Bandon AC
2. Eabha Walsh Bandon AC
3. Alannah Maddock Bantry AC

BOYS U9 60m
1. Ian Fitzgerald Skibbereen AC
2. Iarla McElhinney Bantry AC
3. Liam Verling Bandon AC

300m
RACE 1
1. Iarla McElhinney Bantry AC
2. Daire Coholan Courceys AC
3. Joel Cummins Bandon AC

RACE 2
1. Liam Verling Bandon AC
2. Cormac Murphy Bandon AC
3. Ruiri Angland West Muskerry AC

Turbo Javelin
1. Liam O’Sullivan Bantry AC
2. Sean Condon West Muskerry AC
3. Joel Cummins Bandon AC

Long Jump
1. Joel Cummins Bandon AC
2. Liam Verling Bandon AC
3. Daire Coholan Courceys AC

GIRLS U11 60m
1. Lily Clover Bandon AC
2. Niamh O’Sullivan Bantry AC
3. Izzy O’Flynn Skibbereen AC

600m
RACE 1
1. Izzy O’Flynn Skibbereen AC
2. Isla Yore West Muskerry AC
3. Kara Casey Bandon AC

RACE 2
1. Lily Clover Bandon AC
2. Ava Deasy Bandon AC
3. Ella Murray Courceys AC

Turbo Javelin
1. Laura Mae Coakley Skibbereen AC
2. Lily Clover Bandon AC
3. Niamh O’Sullivan Bantry AC

Long Jump
1. Lily Clover Bandon AC
2. Kara Casey Bandon AC
3. Niamh O’Sullivan Bantry AC

BOYS U11 60m
1. John Feheney Bandon AC
2. Charlie McCarthy Skibbereen AC
3. Cole O’Tuama West Muskerry AC

600m
1. Rory Elkof West Muskerry AC
2. Cole O’Tuama West Muskerry AC
3. Tom Harrington Courceys AC

Turbo Javelin
1. Ethan DeBurca Bandon AC
2. Conor Russell Bandon AC
3. Benjamin Graves Bandon AC
3. John Feheney Bandon AC
3. Russell Crowley Bandon AC

Long Jump
1. Charlie McCarthy Skibbereen AC
2. Cole O’Tuama West Muskerry AC
3. Darragh Trunwit Bandon AC

GIRLS U13 80m
1. Olivia Varian Bandon AC
2. Holly O’Flynn Skibbereen AC
3. Hannah Kelleher Bandon AC

600m
1. Caoimhe O’Regan Bandon AC
2. Holly O’Flynn Skibbereen AC
3. Kate Harrington Courceys AC

Shot putt
1. Lorraine Coakley Skibbereen AC
2. Holly O’Flynn Skibbereen AC
3. Daimhin McKenna West Muskerry AC

Long Jump
1. Lorraine Coakley Skibbereen AC
2. Lucy Harrington Bantry AC
3. Holly O’Flynn Skibbereen AC

BOYS U13 80m
1. Max Clover Bandon AC
2. Christopher Woodland Bandon AC
3. Benjamin O’Donovan Bachelet Bandon AC

600m
1. Christopher Woodland Bandon AC
2. Max Clover Bandon AC
3. Cathal Murphy Bandon AC

Shot putt
1. Max Clover Bandon AC
2. Christopher Woodland Bandon AC
3. Benjamin O’Donovan Bachelet Bandon AC

Long Jump
1. Max Clover Bandon AC
2. Christopher Woodland Bandon AC
3. Benjamin O’Donovan Bachelet Bandon AC

GIRLS U15 100m
1. Leah Crean Bandon AC
2. Ciara Galvin Dohenys AC
3. Kayla Mulcahy Bandon AC

800m
1. Caoimhe Flannery Skibbereen AC
2. Ciara Delaney Skibbereen AC
3. Bebhinn Horstmanshoff Durrus AC

Javelin
1. Katie Kingston Skibbereen AC
2. Aoife Callan Bandon AC
3. Diana Rose Coakley Skibbereen AC

Discus
1. Katie Kingston Skibbereen AC
2. Diana Rose Coakley Bandon AC
3. Aoife Callan Bandon AC

Long Jump
1. Leah Crean Bandon AC
2. Aoife Callan, Bandon AC
3. Katie Kingston, Skibbereen AC

BOYS U15 100m
1. Eoin O’Callaghan Bandon AC
2. Harry Good Bandon AC
3. Finn Yore West Muskerry AC

800m
1. Alex Coughlan Dohenys AC
2. Finnian Lawton Durrus AC
3. Daniel Dollard Bandon AC

Discus
1. Eoin O’Callaghan Bandon AC
2. Oisin Callan Bandon AC

Javelin
1. Eoin O’Callaghan Bandon AC
2. Oisin Callan Bandon AC

Long Jump
1. Eoin O’Callaghan Bandon AC
2. Oisin Callan Bandon AC

GIRLS U17 100m
1. Vicky Good Bandon AC
2. Alex Good Bandon AC
3. Ella Collins Bandon AC

1500m
1. Lucy O’Flynn Bandon AC
2. Ella Collins Bandon AC
3. Anna Towns Durrus AC

Shot putt
1. Ella Collins Bandon AC
2. Lucy O’Flynn Bandon AC

BOYS U17

100m
1. Fionn Harrington Durrus AC
2. Sean Lawton Durrus AC
3. Ben Coughlan Dohenys AC

1500m
1. Sean Lawton Durrus AC
2. Fionn Harrington Durrus AC